Історія розроблення та впровадження освітньо-професійної програми (магістр)

Кафедра біотехнічних систем створена у 1991 pоці (наказ по Тернопільському приладобудівному інституту № 5-01 від 26.03.1991 р.). ОПП «Біомедична інженерія» другого рівня вищої освіти затверджена на засіданні Вченої Ради університету 26.04.2016 р. Підготовка магістрів за цією ОПП започаткована з 2016 року. У 2020 році ОПП увідповіднена до затвердженого МОН України стандарту вищої освіти (наказ МОН України №561 від 24.04.19 р.) за спеціальністю 163 «Біомедична інженерія». Удосконалену ОПП введено в дію з 1 вересня 2019 року. У 2021 році за ініціативою директора ТОВ «НВП Інфотехмед» Михайла Бачинського було змінено та удосконалено ОПП (протокол Вченої ради № 5 від 23 березня 2021 р, наказ № 4/7-216 від 26.03.2021 р.). У 2023 році за ініціативи голови ради роботодавців Оксани Стрембіцької та директора ТОВ «НВП Інфотехмед» Михайла Бачинського затверджено удосконалену ОПП на засіданні вченої ради 20 червня 2023 року (протокол № 6) та введено в дію з 1 вересня 2023 року (наказ №4/7-650 від 21.06.2023 р.). Інформацію щодо ОПП було внесено до Правил прийому університету.
ОПП «Біомедична інженерія» була розроблена та удосконалена з урахуванням потреб ринку праці, пропозицій роботодавців та досвіду кращих закладів вищої освіти України, з урахуванням галузевих та регіональних потреб тенденцій розвитку управління виробництвом на сучасних підприємствах, в організаціях, установах і спрямована на задоволення потреб регіонального ринку праці та держави у висококваліфікованих фахівцях спеціальності 163 «Біомедична інженерія» в сфері медичної реабілітації при вирішенні проблем протезування та ортезування.
Розроблення та удосконалення ОП в ТНТУ відбувається згідно з «Положенням про порядок розроблення, затвердження, моніторингу та припинення освітніх програм ТНТУ» (https://docs.tntu.edu.ua/base/document? id=466).
При розробленні та удосконаленні ОПП робоча група вивчала нормативні документи, статистичні дані; проводила узагальнення кращого досвіду організації навчального процесу за відповідною ОПП у провідних ЗВО України та закордонних ЗВО. На рівні кафедри та факультету налагоджено ефективну комунікацію з роботодавцями Тернополя й Тернопільської області для розуміння їх потреб щодо компетентностей майбутніх фахівців. На рівні кафедри проведено наради та обмін думками із внутрішніми стейкхолдерами.